Translation of "Astetta" in Italian

0.007 sec.

Examples of using "Astetta" in a sentence and their italian translations:

Lämpömittari näyttää 10 astetta.

Il termometro segna 10 C°.

- Lämpötila on kuusi astetta pakkasen puolella.
- Lämpötila on miinus kuusi astetta.

Ci sono sei gradi sotto zero.

Lampaiden keskimääräinen ruumiinlämpötila on 39 astetta,

La temperatura corporea media delle pecore è di 39° C,

Vesi on 50 astetta ympäröivää ilmaa lämpimämpää.

Rispetto all'esterno, la temperatura dell'acqua è più alta di 50 gradi.

Huomisen sääennuste lupaa korkeintaan kahtatoista celsius-astetta.

- Il meteo per domani prevede 12 gradi Celsius al massimo.
- Il meteo per domani prevede dodici gradi Celsius al massimo.

Tavallisissa olosuhteissa veden kiehumispiste on sata Celsius-astetta.

- In condizioni normali, il punto di ebollizione dell'acqua è di 100 gradi Celsius.
- In condizioni normali, il punto di ebollizione dell'acqua è di cento gradi Celsius.

Veden lämpötila on jopa vain kahdeksan yhdeksän astetta. Kylmä salpaa hengen.

L'acqua scende fino a otto, nove gradi Celsius. Il freddo ti toglie il fiato.